На головну сторінку » Свята » Новий рік » 🎅🏼Святий Миколай, Санта чи Дід Мороз: хто вітає зі святами малечу у вашій родині?

🎅🏼Святий Миколай, Санта чи Дід Мороз: хто вітає зі святами малечу у вашій родині?

Вже більше 15 років я допомогаю😊 створювати казку для малечі України. Лист вітання від Діда Мороза – до 2014 року був найпопулярнійший чарівний подарунок для дитини під ялиночку. Потім прийшла вона, росія. Важкі роки війни. Відмінити чари чи забрати свято у малечі ми не маємо такого права. Якби нам не було важко. Чари завжди там, де в них вірять. Чи варто обмежуватись одним персонажем? І як пояснити дитині, що Дід Мороз більше не прийде до неї.

🎄Читайте поради від медичного психолога Дмитра Вакуленка у YouTube проєкті Dovidka.info від Центру стратегічних комунікацій

І обирайте Святого Миколая 😉

Дитинка народжується без віри у будь-якого персонажа, і те, у кого вона віритиме – Святого Миколая, Санту чи Діда Мороза – залежить від батьків. Від того, яку традицію вони прищеплять у родині. Тому вивчіть історію кожного персонажа, сенси, які несе образ, і поділіться ними із малечею.

Дід Мороз зображується як старий дід у кольоровій — блакитній, синій, червоній чи білій шубі, з довгою білою бородою та палицею в руці, у валянках. Їздить на трійці коней. Часто приходить у супроводі внучки Снігуроньки, а за часів СРСР, бувало, і Нового Року — хлопчика в червоній шубі та шапці (на одному з цих предметів одягу часто було цифрове позначення наступного року). Хлопчик Новий рік виступав як своєрідний наступник Діда Мороза; найчастіше він був зображений на новорічних листівках кінця 1950-х – середини 1980-х років, після чого популярність цього персонажа стала падати і до теперішнього часу він майже забутий. Також діда Мороза іноді супроводжують різні лісові звірі. Написати свій текст ви маєте можливість при оформленні замовлення. При погодженні, ми можемо надіслати вам приклад листа для редагування.

Різдвяний дід Санта Клаус, північноамериканський казковий (фольклорний) персонаж, який дарує подарунки дітям на Різдво Христове. Замовити лист від Санти Клауса можна і у нас. Лист від Санти Клауса – це дуже незвичайний лист. Санта – веселун і реготун, дарує веселі подарунки і веде особливу книгу, куди записує хороші і погані вчинки дітей. Сиве волосся, охайна борода і вуса. Червоні куртка, штани і шапка-ковпак. Темний шкіряний пояс обтягує товсте черевце. По суті це ельф-життєлюб. Найчастіше на носі у нього окуляри. Їздить в оленячій упряжці і підкидає подарунки в черевики й панчохи, залишені біля каміна. Можливо, в цьому році саме Санта напише вашій дитині? Замовити Лист від Санти просто зараз! Чарівний лист від Санти Клауса англійською мовою спонукає дитину перевести текст, вчити англійську мову та вірити в дива. Написати свій текст ви маєте можливість при оформленні замовлення. При погодженні, ми можемо надіслати вам приклад листа для редагування.

Замовте для своєї дитини чи коханої людини такий незвичайний і чарівний подарунок – лист від Святого Миколая . В такому листі ви маєте можливість проговорити все, що бажаєте, вустами Святого. Надихнути, підтримати, вселити віру, подякувати. Ми друкуємо листи із вашими текстами. Написати свій текст ви маєте можливість при оформленні замовлення. При погодженні, ми можемо надіслати вам приклад листа для редагування.

Що робити, якщо ви хочете “замінити” персонажа?

Для цього запропонуйте нові традиції. Розкажіть про, наприклад, Санту і залучіть дитину до процесу. Можете приготувати для Санти Клауса печиво чи написати листа. Він обов’язково відповість дитині, та ще й принесе, коли вона спатиме, бажаний подарунок.

Як пояснити дітям зникнення Діда Мороза?

Якщо дитині до 4х років, то просто не фокусуйте увагу, що Дід Мороз не прийде. Переключіть увагу малечі на іншого персонажа. Якщо дитина старша 7-ми років, то ви зможете розповісти їй про історію цього персонажа, про те, що цей персонаж був не притаманний українській культурі і був нав’язаний владою СРСР. Чим старша дитина, тим більше ви можете розказати  подробиць з історії України в різні періоди. 

Що відповісти, якщо дитина цікавиться, куди подівся Діда Мороза?

Скажіть, що він існує, але залишається в інших країнах, наприклад, у сусідніх з Україною. Не фокусуйте увагу на тому, що Дід  Мороз поганий, що його не стало, що він образився і зник, або що у вашій родині на ноього образились. Не використовуйте полічний контекст у розмові з дитиною про Діда Мороза.

Не жартуйте про те, що ППО збило Діда Мороза.

Якщо у вашої дитини ви закріпили образ Діда Мороза як позитивного персонажа, який дарує подарунки, то ви нівелюєте образ українських героїв-захисників. 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.